זריקות הרזיה

זריקות הרזיה הן טיפול חדשני ופורץ דרך שמאפשר לאנשים לרדת במשקל בצורה מהירה ובטוחה.

הזריקות משפרות בצורה יוצאת דופן את איכות חייו של המטופל ואת בריאותו. זוהי המהפכה האמיתית בכל נושא המאבק בהשמנת יתר בישראל ובעולם.

אז מה הן זריקות הרזיה? איך הן עובדות? ריכזנו לכם את כל מה שצריך לדעת במדריך שלפניכם.

 

מה הן זריקות הרזיה?

המחלה הכי נפוצה שנמצאת בשנים האחרונות במגמה של עלייה בישראל ובעולם היא השמנת יתר.

יש כל מיני גורמים למחלה, כמו גנטיקה, מתח נפשי, מחלות רקע, אורח החיים המודרני בו צורכים מזון מעובד בכמויות וכתוצאה מכך הסיכון לפתח עוד מחלות נלוות נוסף להשמנת היתר רק עולה.

בשנים עברו, כל מי שסבל ממשקל יתר התחיל אינסוף דיאטות אשר בסופו של יום רק גרמו לו לעלות שוב במשקל, מה שהוביל לתחושה של תסכול ושל כשלון. בשנים האחרונות הגיע הדור החדש של זריקות הרזיה. אלו זריקות שמטפלות בהשמנת יתר. טיפול חדשני באמצעות גישה שהיא מבוקרת נותן את האפשרות לרדת בצורה ניכרת במשקל בפרק זמן שהוא קצר יחסית.

ביחד עם שינוי בהרגלים ושינוי באורח החיים תוכלו לשמור על המשקל החדש שלכם בטווח הארוך ולזכות באיכות חיים של ממש.

 

איך זריקות הרזיה עובדות?

זריקות הרזיה הן בעצם תרופות לירידה במשקל. המנגנון שלהן מושתת על הגברה של תחושת השובע ומאט את הקצב של התרוקנות הקיבה. המטרה האותנטית של התרופות הללו הייתה בכלל לטיפול בחולי סוכרת, אך יחד עם ההורדה המשמעותית בסוכר של החולים, גילו גם שהתרופות האלו גורמות להורדה משמעותית במשקל במעט זמן. בעקבות הגילוי הזה, התרופות אושרו לשימוש גם במקרים של השמנת יתר.

חלק מהתרופות שמשמשות לירידה במשקל, הן כמוסות וזריקות להרזיה. אותן תרופות מתבססות על מולקולות שמאוד דומות במבנה שלהן למבנה של הורמוני השובע בגוף, כלומר הן בעצם נגזרת סינטטית של אותו הורמון והן מחקות את בדיוק את אותה הפעילות שהוא עושה בגוף. כך מופעלים כמה מנגנונים בגוף אשר כוללים בתוכם את ההאטה בקצב של התרוקנות הקיבה, את הגברת התחושה של השובע ודיכוי של התיאבון, ותוך כדי גם הגברה של הפרשת האינסולין שיוצא מהלבלב והורדה של כמות הסוכר בדם.

 

אילו אנשים יכולים להשתמש בזריקות הרזיה?

את זריקות הרזיה יכולים לקבל כל אותם האנשים שנלחמים בעודף משקל והם מתוסכלים מכך שניסו כבר את כל הדיאטות האפשריות ולא צלחו באף אחת מהן. טיפול שכולל בתוכו מספר שלבים שאחד מהם הוא שימוש בזריקות הרזיה, יכול לתת לאותם אנשים את השינוי שהם כל כך כמהים לו ולעזור להם לרדת משמעותית במשקל במעט זמן. יש מקרים מסוימים בהם זריקות ההרזיה יכולים לעזור לאנשים שסובלים מהשמנת יתר קיצונית, בכך שהן יכולות להחליף ניתוח בריאטרי ולחסוך ניתוח כירורגי מיותר.

 

מי לא יכול להשתמש בזריקות הרזיה?

זריקות הרזיה ניתנות אך ורק תחת פיקוח רפואי, אשר כולל אבחון מדויק והתאמה של תכנית טיפול אישית.

מתן של זריקות ההרזיה בצורה לא מפוקחת יכול להיות דבר מאוד מסוכן וכמובן גם לא יעיל. לכן, הזריקות הללו ניתנות רק למי שעומד בקריטריונים והן נמכרות אך ורק עם מרשם. לאנשים עם מחלות רקע בלבלב, מחלות סרטן למיניהם, מחלות כרוניות במערכת העיכול ועוד, אסור להשתמש בזריקות ההרזיה. נוסף על כך, גם לנשים בהיריון או לנשים מניקות אסור להשתמש בזריקות הללו.

כך או כך, תמיד עדיף וצריך להתייעץ עם הרופא המטפל שלכם לבירור כל הפרטים ולקבלת תמונה על המצב הרפואי שלכם.

 

 

מאמרים נוספים

תפריט נגישות